Lajme

Vdes edhe një paciente me Covid 19

Vdes edhe një paciente me Covid 19
18:39 | 24 Korrik 2020

Ka vdekur edhe një paciente e prekur me Covid-19 në Klinikën Infektive në Prishtinë.

Lajmin e bëri të ditur Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi.

“Me keqardhje ju njoftoj nga Klinika Infektive në Prishtinë, se ka ndërruar jetë i prekura me sëmudjen COVID-19, Kimete Morina nga Samdraxha. E ndjera kishte probleme dhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Kuçi ka bërë thirrje të respektohen masat mbrojtëse pasi virusi është kudo dhe lufta ndaj tij po bëhet e vështorë.

Postimi i plotë:

“Me keqardhje ju njoftoj nga Klinika Infektive në Prishtinë, se ka ndërruar jetë i prekura me sëmudjen COVID-19, Kimete Morina nga Samdraxha. E ndjera kishte probleme dhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete

Të tjera