Ekonomi

Mustafa pas zhvillimeve të fundit në vend: Pa sjellje prej struci, Vuçiqit t’i tregohet vendi

Mustafa pas zhvillimeve të fundit në vend: Pa sjellje prej struci, Vuçiqit t’i tregohet vendi
16:15 | 26 Qershor 2020

Ish deputeti Muhamet Mustafa duke komentuar zhvillimet e fundit në vend, pas publikimit të lajmit se do të ngritët aktakuzë ndaj presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se tani është koha që Kosova të tregoj maturi, përgjegjësi dhe vendosmëri.

Siç ka thënë Mustafa Kosova duke pasur parasysh gjithë krimet që janë kryer në vend gjatë luftës nga serbët, duhet të mos keni sjellje prej struci, pasi që kjo minon shanset për paqe dhe tejkalimit të pasojave të historisë së hidhur.

Postimi i plotë i tij në Facebook:

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera