×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Mustafa pas zhvillimeve të fundit në vend: Pa sjellje prej struci, Vuçiqit t’i tregohet vendi

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ish deputeti Muhamet Mustafa duke komentuar zhvillimet e fundit në vend, pas publikimit të lajmit se do të ngritët aktakuzë ndaj presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se tani është koha që Kosova të tregoj maturi, përgjegjësi dhe vendosmëri.

  Siç ka thënë Mustafa Kosova duke pasur parasysh gjithë krimet që janë kryer në vend gjatë luftës nga serbët, duhet të mos keni sjellje prej struci, pasi që kjo minon shanset për paqe dhe tejkalimit të pasojave të historisë së hidhur.

  Postimi i plotë i tij në Facebook:

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti. Sipas tij, masat...
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se “Kosova synon tërheqjen e investimeve të huaja direkte”. Këtë deklaratë ai e dha gjatë...
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se në tri vitet e fundit ka përkeqësim të paprecedent të strukturës...
  Të tjera
  Sport20 Shkurt 2024
  Inter ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Atletico Madridit në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales në...
  Vip20 Shkurt 2024
  Ledjona dhe Meritoni kanë bërë debat të ashpër në prajm, arsyeja ishte ngacmimet e këtij të fundit duke ia përmendur emrin e...
  Sport20 Shkurt 2024
  PSV Eindhoven dhe Borussia Dortmundi kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve....
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti. Sipas tij, masat...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti. Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.