×
 • Lajme
 • Lajme

  Moti për sot dhe ditët në vijim

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Edhe kjo javë nuk sjellë stabilizim të motit. Mbetet mot i ndryshueshëm, me reshje lokale shiu dhe bubullima. Nga e marta rënie e lehtë e temperaturave.

  Gjatë ditës së sotme depërtimi i fushave ciklonike nga Atlantiku do të kushtëzojë mot jostabil edhe gjatë javës në vijim. Këto fusha sjellin edhe masa diç më të freskëta ajrore, të cilat nga dita e martë do të zbresin lehtë temperaturat maksimale në vlera më të ulëta nga mesataret.
  Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vransira dhe intervale me diell. Kohëpaskohe priten reshje lokale shiu, e gjatë ditës edhe zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

  15.06 – Shumë ngrohtë, paradite me diell, ditën vransira të ndryshueshme. Pasdite me reshje lokale shiu me bubullima.
  16.06 – Më freskët, kryesisht me vransira. Në mëngjes mundësi për reshje lokale shiu. Pasdite dhe në mbrëmje priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi. Vende-vende reshjet mund të jenë më intenzive.
  17.06 – Kryesisht me vransira. Herët në mëngjes me reshje lokale shiu. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.
  18.06 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes reshje lokale shiu. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.
  19.06 – Intervale më të gjata me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

  Temperaturat minimalet do të luhaten nga 11C deri 14C, e maksimalet do të zbresin nga 26C, të hënën, në 21C, ditën e mërkurë.
  Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi dhe veriu 4-8m/s.
  Shtypja atmosferike do të zbres pak nën vlera normale

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Të tjera
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.