×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Merkel: COVID-19 të merret seriozisht, Gjermania nuk është jashtë rrezikut

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Edhe pse Gjermania e ka mposhtur pandeminë e koronavirusit pothuajse me sukses, ajo nuk është ende jashtë rrezikut, delaroi sot  kancelarja gjermane, Angela Merkel duke paralajmëruar qytetarët kundër sjelljeve të pamatura.

  “Rreziku i paraqitur nga virusi mbetet serioz”, tha ajo duke treguar disa rajone ku shpërthimet aktualisht po përhapen shpejt.

  Ajo theksoi se ”ndalimi i përhapjes së koronavirusit ishte detyrim i të gjithëve, që do të thotë të vazhdosh t’i përmbahesh rregullave të distancimit shoqëror dhe higjienës”.

  “Merrene seriozisht, sepse është serioze”, ajo në mesazhin e saj javor të publikuar sot.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.