×
Etiketë: merret
Lajme29 Shtator 2020
Rreze Hoxha nga Grupi për Studime Politike dhe Juridike & Drejtësia Sot, ka thënë për Front Online se pas marrjes së vendimit në formën e prerë ndaj Etem Arifi, të njëjtit duhet që t`i merret...
Lajme29 Shtator 2020
Pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi legjislativi i vendit ka mbetur me një deputet më pak, e koalicioni qeverisës me një votë minus. Bazuar në Ligjin në fuqi, Arifi...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi është deklaruar se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinajn do të dërgohen në paraburgim. Ai ka thënë se tani për...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu, për arsye ende të paditura, në zonën e portit të Ankonës në Itali. Flakët filluan rreth 35 minuta pas mesnatës duke vënë menjëherë në lëvizje 16 skuadra zjarrfikësish...
Kronika10 Shtator 2020
Një kosovar është dënuar nga Gjykata Penale në Luzern me gjashtë vjet burgim, pasi në një zënkë në shtator të vitit 2017 në një lokal, kishte therr me thikë një person të sigurimit të lokalit,...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Personi që vrau 51 besimtarë myslimanë në dy xhami në Zelandën e Re, do të dënohet të hënën, më 24 gusht, pasi përhapja e pandemisë ka pamundësuar procesin e gjykimit të rregullt ndaj tij. Brenton...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme22 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kërkuar që bashkësia ndërkombëtare ta detyrojë Beogradin të ndërmarrë veprime dhe të merret me të kaluarën, përndryshe sipas tij, rrezikohet një rishkrim i historisë së Kosovës....
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në takimin virtual të ftuar nga komuniteti shqiptaro-amerikan në SHBA. Kurti ka thënë se po e refuzon këtë ftesë për...
Lajme18 Gusht 2020
Konferenca e Rektorëve e Universiteteve Publike të Kosovës në mbledhjen e mbajtur më datë 14 gusht, shqyrtoi procesin e fillimit të vitit të ri akademik 2020/21, në situatën e vazhdueshme të pandemisë COVID-19. Në këtë...
Lajme12 Gusht 2020
Ka ringjallur sërish debatin për luftën. Ish-këshilltari i Albin Kurtit në kohën sa ishte kryeministër, pas 4 muaj kur kishte debat e reagime për luftën e fundit në Kosovë, ka rindezur këtë temë. Heronj të...
Lajme11 Gusht 2020
Sot me fillim nga ora 11:30 do të mbahet takimi mes kryetarëve të komunave, kryeministrit Avdullah Hoti, ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, ku do të diskutohet rreth rishikimit të...
Lajme22 Korrik 2020
Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës për luftimin e Covid-19 Lul Raka, tha se në kohë pandemie çdo veprim që duhet të merret duhet të ketë bazë shkencore. Raka theksoi se secili profesionistë shëndetësorë e ka për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.