×
 • Lajme
 • Lajme

  Mehmeti: Tre pacientë me COVID-19 po trajtohen në Pulmologji, s’ka rrezik për pacientët e tjerë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë në QKUK, Rukie Mehmeti ka folur për situatën në këtë klinikë pas shtrimit të disa rasteve me COVID-19.

  Mehmeti për RTV Dukagjinin ka thënë se tashmë në këtë klinikë janë tre pacientë që janë pozitiv me coronavirus.

  “Nëse në Klinikën Infektive lirohet vendet ata pacientë transferohen në Klinikën Infektive”, tha ajo.

  Drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë thotë se nuk ka rrezik që pacientët me COVID-19 të përzihen me pacientët tjerë që kanë probleme tjera me mushkri.

  “Klinika është e ndarë në kate dhe nuk ka rrezik për përzierje të pacientëve”.

  Mehmeti thotë se momentalisht ka shtretër të mjaftueshëm për trajtimin e pacientëve me coronavirus.

  Drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë ka thënë se e ardhmja e COVID-19 në Kosovë varet vetëm prej përgjegjshmërisë së qytetarëve.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...
  Vip27 Shkurt 2024
  Moderatori i njohur kosovar, Labinot Gashi nuk do të jetë më në KTV. Labi ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me televizionin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për të dytin vit radhazi ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Turkish Women’s Cup”, që u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.