×
Etiketë: Rrëzik
Lajme29 Shtator 2020
Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, gjeneral majori Michele Risi, deklaroi se çështja e formimit të Asociacionit të Komunave Serbe është një çështje e diskutueshme, e cila mbart me vete një rrezik të caktuar....
Lajme20 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryeministrit Avdullah Hoti. Ai në një shkrim...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme17 Shtator 2020
Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 në disa vende të botës, sikurse Francë, Spanjë e Itali, ka bërë që edhe vende të tjera të rrezikohen sërish nga një valë tjetër e infeksionit. Udhëheqësi i Organizatës...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit, transmeton albinfo.ch. Fribourg u shtua në listën e Gjermanisë me rrezik...
Kronika13 Shtator 2020
Me vendim të kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, Inspektorët komunal sot kanë filluar me rrënimin e aneksit të komunës prapa objektit banesor, në sheshin “Mehë Uka”, që dikur shërbente si ngrohtore për shtëpinë e mallrave...
Lajme13 Shtator 2020
Shtyrja e procesit mësimor në vend për 14 ditë ka bërë që shumë shkolla të përgatitën edhe më shumë. E hëna do t’i gjejë nxënësit nëpër banka shkollore por ekziston frika ende e përhapjes së...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë debatit në TV Dukagjini tha se Kryeministri Avdullah Hoti dhe Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni janë duke qëndruar me komoditet në Uashington, transmeton Front...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Lajme05 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, në mbledhjen e mbajtur sot, të udhëhequr nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë vlerësimin e gjendjes për 24 orët e fundit dhe ka...
Lajme01 Shtator 2020
Infektologu, Izet Sadiku ka folur për gjendjen aktuale pandemike me COVID-19, si dhe rrezikshmërinë e rritjes së numrit të rasteve në muajt e ardhshëm. Sadiku tha se në muajin korrik si dhe në pjesën e...
Lajme29 Gusht 2020
Me përhapjen e koronavirusit në Kosovë Policia e Kosovës, në kuadër të planit operacional, mori vendim që pjesëtarët të jenë në shërbim me orar 12 orësh, në mënyrë që të ketë prezencë më të madhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.