×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni e Veriut, tre të vdekur dhe 103 të infektuar me Coronavirus

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 103 raste të reja nga 912 teste të bëra.

  Më shumë raste ka në:

  Kumanovë-26, Shkup-13, Shtip-pesë, Prilep-shtatë, Tetovë-tre, Ohër-dy, Kavadar-gjashtë, Gostivar-15, Gjevgjeli-dy, Strumica-një, Kriva Pallanka-dy, Demir Hisari-shtatë, Berovë-një, Vinicë-pesë, Delçevë-dy, SHën Nikollë-tre, Kërçovë-dy, Negotinë-një.

  Jetën e kanë humbur tre pacientë nga Shkupi, Velesi dhe Makedonski Brodi, të moshës 69, 35 dhe 77-vjeçe.

  Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 187 pacientë të shëruar.

  Që nga fillimi i pandemisë me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 12 mijë e 840 persona. 9 mijë e 361 pacientë janë shëruar kurse 547 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin e ri.

  Për momentin Maqedonia e Veriut ka 2 mijë e 932 raste aktive me COVID-1, njofton Alsat-M.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.