×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Kuqi: Pas emërimit të bordit, do të gjendet zgjidhje për pagat e punëtorëve

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  I pyetur se a rrezikohet që punëtorët e Telekomit të mbesin pa paga, ministri i Ekonomisë Blerim Kuqi ka thënë se një gjë e tillë do të merrë zgjidhje konkrete pas emërimit të Bordit.

  “Ne do të mundohemi sa më shpejt me marrë vendimin duke pasur parasysh një gjendje të re. Me tërheqjen e Bordit sa më shpejtë të marrim vendimin komform ligjeve që janë në fuqi, normalisht që në këtë pjesë është aktivizuar edhe Kryeministri edhe stafi i tij bashkë me ministrinë Zhvillimit Ekonomik dhe Ambientit jemi duke biseduar dhe po shpresoj që do të dalim me një zgjidhje krejtësisht konkrete”, ka thënë Kuqi për Front Online.

  Bordi i përkohshëm i Telekomit i emëruar nga Qeveria të cilën e udhëhiqte Albin Kurti mbrëmë ka dhënë dorëheqje pasi përmbaruesi ka tërhequr nga xhirollogaria e kësaj ndërmarrjeje mjete për aq sa ka pasur në llogari bankare./Front Online/

   

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.