×
Etiketë: kuqi
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci bashkë me stafin e tij ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi. Kryetari Lladrovci në këtë takim shpalosi projektet me rëndësi për qytetarët, si...
Lajme06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit, Blerim Kuqi ka dalë fituese për ndërtimin e objektit spitalor për nënë dhe fëmijën në Prizren. Ky tender ka...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, në seancën parlamentare ka thënë se gjithçka që tash kanë ndodhur me Telekomin, bllokimin e llogarive bankare e më pas edhe tërheqjen e mjeteve monetare ka një histori...
Ekonomi22 Korrik 2020
I pyetur se a rrezikohet që punëtorët e Telekomit të mbesin pa paga, ministri i Ekonomisë Blerim Kuqi ka thënë se një gjë e tillë do të merrë zgjidhje konkrete pas emërimit të Bordit. “Ne...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministri Kuqi ka konfirmuar për Front Online se pas kësaj gjendje dhe dorëheqjes së Bordit të kësaj ndërmarrjeje, i emëruar gjatë mandatit të Qeverisë “Kurti”, nesër do të ketë debat parlamentarë të Kuvend dhe pas kësaj Qeveria...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ndërmarrja publike “Telekomi i Kosovës” tash e një kohë po përballet me probleme financiare. Mbrëmë kompania private “Dardafon” në pronësi të biznesmenit Blerim Devolli përmes përmbaruesit tërhoqi miliona euro, duke i rrezikuar kështu pagat e...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrit Blerim Kuqi i doli punë me të marrë pozitën në krye të Ministrisë dhe Ambientit. Ai e shkarkoi udhëheqësen e Njësisë për Politika dhe Monitorim  të Ndërmarrjeve Publike, Fikrije Buzuku- Fejza. Por në një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.