×
Etiketë: bordit
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka emëruar anëtarët e rinj të Bordit për Trajtim Mjekësor Jashtë Institucioneve Publike Shëndetësore, porse nuk janë publikuar emrat e tyre. Përmes një njoftimi në Facebook, Zemaj thotë se kështu...
Lajme18 Gusht 2020
Përmes një komunikatë për media, Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës – SPP/TK, thekson se mbështet çdo vendim të Bordit dhe Aksionarit. “Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës me vëmendje dhe shqetësim të madh po...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë zgjedhur Albinot Malokun si anëtarin e pestë të bordit të RTK-së. Ky i fundit gjatë votimit mori besimin më të madh të deputetëve se kandidatja tjetër, Arlinda Azemi. Zgjedhjen...
Lajme14 Gusht 2020
Ka nisur vazhdimi i seancës së djeshme ku pritet të emërohet edhe një anëtar i Bordit të RTK-së. Të zgjedhurit e popullit do të votojnë për Albinot Malokun ose Arlinda Azemin për të kompletuar pesë...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në herën e dytë të votimit kanë zgjedhur Bajram Mjekun anëtarë të bordit të RTK-së. Ndërkaq, për plotësimin edhe të dy anëtarëve tjerë do të votohet prapë nga të zgjedhurit...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e sotme plenare kanë zgjedhur Ilir Bytyçin dhe Fadil Miftari anëtarë të bordit të RTK-së. Ndërkaq, për gjashtë kandidatë tjerë të cilët nuk morën votat e mjaftueshme, sërish...
Lajme12 Gusht 2020
Trafiku Urban i Prishtinës ka lajmëruar se ka hapur konkursin për përzgjedhjen e katër anëtarëve në Bordin e Drejtorëve. Për t’u bërë pjesë e këtij bordi, kandidati duhet të ketë më së paku pesë vite...
Lajme03 Gusht 2020
Qeveria Hoti gjatë kësaj të hëne ka shkarkuar bordet e katër ndërmarrjeve publike, të cilat ishin emëruar nga Qeveira e kaluar e udhëhequr nga Albin Kurti. Për këtë vendim dhe emërtimet e reja në këto...
Lajme24 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, ka komentuar emërimin e bordit të përkohshëm nga Qeveria e Kosovës në krye me kryeminsitrin, Avdullah Hoti. Balaj ka thënë se emrat e emëruar nga Hoti...
Ekonomi24 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës tashmë është duke votuar online për emrat e ri të anëtarëve të Bordit të përkohshëm të Telekomit të Kosovë, të cilët do të zëvendësojnë anëtarët e dorëhequr në fillim të kësaj jave...
Ekonomi22 Korrik 2020
I pyetur se a rrezikohet që punëtorët e Telekomit të mbesin pa paga, ministri i Ekonomisë Blerim Kuqi ka thënë se një gjë e tillë do të merrë zgjidhje konkrete pas emërimit të Bordit. “Ne...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ndërmarrja publike “Telekomi i Kosovës” tash e një kohë po përballet me probleme financiare. Mbrëmë kompania private “Dardafon” në pronësi të biznesmenit Blerim Devolli përmes përmbaruesit tërhoqi miliona euro, duke i rrezikuar kështu pagat e...
Lajme21 Korrik 2020
Në Selinë Qendrore të KOSTT-it u mbajt mbledhja konstituive e Bordit të Drejtorëve të KOSTT-it, konform vendimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Nr.07-V-023, për përzgjedhjen e Bordit të Drejtorëve të KOSTT, e cila u...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.