Gjuha:
×
Etiketë: Pagat
Lajme29 Shtator 2020
Paralajmërimi i punëtorët të “Llamkosit” për protestë dhe kërcënimi me grevë para AKP-së, për të hënën, ka dhënë rezultat. AKP-j ka njoftuar punëtorët e “Llamkos”-it se janë transferuar mjetet dhe se nga dita e martë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Mbi 900 mijë shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë në Gjermani. Mbi 350 mijë janë në marrëdhënie të rregullta pune, shumica si të kualifikuar. Por pagat e tyre janë më të ulëta se të gjermanëve. Afro...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë sot se profesionistët shëndetësorë do t’i marrin pagat e shtatorit me shtesë deri në përfundim të pandemisë, raporton Front Online....
Lajme12 Gusht 2020
Punëtorët e Telekomit të Kosovës kanë marrë pagat për muajin korrik. Pas bllokimit dhe tërheqjes së mjeteve nga Z Mobile dhe zhbllokimit të xhirollogarive me ndërhyrjen e Qeverisë së Kosovës, situata financiare në këtë ndërmarrje...
Ekonomi08 Gusht 2020
Zëvendësministri në Ministrinë e Financave, Agim Krasniqi, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihen teksa zyrtarët e Qeverisë teksa po ekzekutojnë 170 eurot për punëtorët. Krasniqi ka thënë se me qëllim që...
Ekonomi01 Gusht 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente. Ai u shpreh se kjo procedurë mund të nis gjatë javës së ardhshme, gjithmonë nëse presidenti Thaçi do ta...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Por, kur do të ekzekutohen pagat 170 euro në rast se miratohet sot rishikimi i...
Lajme29 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se sot është miratuar vendimi për shtesa mujore për personelin shëndetësor për muajt korrik dhe gusht. Shtesat në paga për këta dy muaj bëhen për shkak...
Lajme29 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha tashmë kanë marrë një ftesë se nesër prej orës 11:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit 2020 në lexim të dytë. Ajo tha se pas...
Ekonomi29 Korrik 2020
Sot është bërë ekzekutimi i pagave në sektorin publik. Një sinjalizues ka thënë se të gjithë ata që paguhen nga buxheti i shtetit, sot i kanë marrë pagat e muajit korrik. Numri i punonjësve që...
Ekonomi22 Korrik 2020
I pyetur se a rrezikohet që punëtorët e Telekomit të mbesin pa paga, ministri i Ekonomisë Blerim Kuqi ka thënë se një gjë e tillë do të merrë zgjidhje konkrete pas emërimit të Bordit. “Ne...
Lajme17 Korrik 2020
Ministria për Komunitete dhe Kthim, të cilën e udhëheq për vite me radhë Dalibor Jevtiq, ka shpenzuar rreth 100 mijë euro për pagat e 20 punëtorëve, të cilët nuk shkonin kurrë në punë, raporton portali...
Ekonomi17 Korrik 2020
Shteti i Kosovës, jo rrallë është kritikuar si nga organizatat vendore e ndërkombëtare si dhe institucionet e Bashkimit Evropian për numri e madh të të punësuarve në administratën publike. Zakonisht janë cilësuar si barrë e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.