×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  KSHZ: Dalja në votime deri në ora 19:00, është 45.77 për qind

  FrontOnline
  15 Korrik 2020

  Deri në ora 19:00, në Maqedoninë Veriore gjithsejtë kanë votuar 830.370 qytetarë apo 45.77 për qind e votuesve.

  Dalje më e madhe është regjistruar në njësinë e katërt zgjedhore kurse dalja më e ulët është regjistruar në njësinë e gjashtë zgjedhore.

  Njësia e Parë Zgjedhore 47.4%

  Njësia e Dytë Zgjedhore 43.04%

  Njësia e Tretë Zgjedhore 51.52%

  Njësia e Katërt Zgjedhore 53.44%

  Njësia e Pestë Zgjedhore 44.89%

  Njësia e Gjashtë Zgjedhore 35.49%

  Sipas Njësive Zgjedhore, komunat me dalje më të madhe janë:

  1. 47.4% – Makedonski Brod

  2. 43.4% – Butel

  3. 51.52% – Berovë

  4. 53.24% – Gjevgjeli

  5. 44.89% – Vevçani

  6. 35.49% – Bërvenicë

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Gazetari dhe opozitari bjellorus Igor Lednik vdiq në burg, ku po vuante dënimin për një artikull të botuar në vitin 2022 dhe...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në fuqi më...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Rusia ka shpallur në kërkim vëllain e Alexei Navalny, sipas agjencisë së lajmeve ruse. Një çështje e re penale është hapur kundër...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-negociatori në dialogun Kosovë-Serbi, Lutfi Haziri ka folur për Front Online lidhur me deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për takimet në Bruskel....
  Sport20 Shkurt 2024
  Tani mund të ketë pak dyshime për destinacionin e ardhshëm të Kylian Mbappes. Pasi e informoi klubin për vendimin e tij për...
  Front TV20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të shënimit të 35-vjetorit të grevës së minatorëve të Trepçës, ka vizituar ekspozitën personale të...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e së premtes në Bruksel me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka deklaruar se...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Deklaratat e kryeministrit Albin Kurti, se jo për gjithçka pajtohet me Shtetet e Bashkuara, kreu i AAK-së Ramush Haradinaj i quan “përpjekje...
  Sport20 Shkurt 2024
  Real Madridi i ka ofruar Luka Modricit një pozitë të re në klub, teksa legjenda kroate po i afrohet pensionimit nga futbolli....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.