×
Etiketë: votime
Lajme03 Gusht 2020
Është anuluar gjykimi ndaj pesë të akuzuarve për mashtrim në votime, Mensur Avdullahu, Lulzim Ademi, Driton Xhemaili, Bilall Musliu dhe Nexhmi Jusufi, i paraparë për të martën në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Pesë të akuzuarit...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Deri në ora 20:40, nw Maqedoninw Veriore gjithsejtë kanë votuar 922 678 qytetarë apo 50.86 për qind e votuesve. Dalje më e madhe është regjistruar në njësinë e katërt zgjedhore kurse dalja më e ulët...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Deri në ora 19:00, në Maqedoninë Veriore gjithsejtë kanë votuar 830.370 qytetarë apo 45.77 për qind e votuesve. Dalje më e madhe është regjistruar në njësinë e katërt zgjedhore kurse dalja më e ulët është...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që jetojnë në Bujanoc që më datën 1 korrik, në qendrat ku do të ketë përsëritje të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.