×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: Momentalisht 60 pacientë janë të shtrirë në Klinikën Infektive, 3 në gjendje kritike

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Infektologu Valbon Krasniqi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se momentalisht janë të shtrirë 60 pacientë me koronavirus në Klinikën Infektive.

  “Momentalisht janë 60 pacientë me koronavirus të shtrirë Klinikë Infektive”, është shprehur Krasniqi.Tutje, ai tha tregoi se nga këta 60 pacientë, 3 prej tyre janë në kujdes intensiv sepse janë në gjendje kritike.

  “Nga këta 60 pacientë, 22 raste janë me oksigjenoterapi derisa 3 janë në kujdes intensiv sepse janë në gjendje kritike”, tha Krasniqi.Gjithashtu, Krasniqi tregoi se 70% e këtyre të infektuarve do ta kalojnë virusin në forma të lehta.“Rreth 70% do ta kalojnë sëmundjen në forma të lehta”, shtoi Krasniqi.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje. Deputeti dhe anëtari...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.