×
Etiketë: 60
Ekonomi30 Shtator 2020
Bizneset të cilat kanë pasur humbje si pasojë e pandemisë me COVID-19 do të ndihmohen nga Fondi për Rimëkëmbje Ekonomike i Qeverisë së Kosovës në bazë të listës së numrit të punëtorëve të regjistruar që...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve. Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka alokuar 60 milionë euro për subvencionimimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në prezantimin e këtij propozimi tha se, subvencionimi përfshin edhe bizneset...
Kronika24 Shtator 2020
Me përkeqësimin e motit në vendin tonë, është shtuar edhe numri i aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit policia ka njoftuar se janë shënuar 60 aksidente. Prej tyre 22 kanë qenë me...
Lajme21 Shtator 2020
Që nga 13 marsi kur u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19 gjithsej 15 mijë e 63 persona janë infektuar me këtë virus në vendin tonë, nga 62 mijë e 11 mostra të testuara....
Kronika18 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetë (60) aktakuza kundër shtatëdhjetekatër (74)personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit,...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme-Tetovë për mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjithsej për 60 persona janë përgatitur urdhër pagesa për kundërvajtje, në përputhje me nenin 6 nga...
Lajme13 Shtator 2020
Në Komunën e Prishtinës do të shpërndahen 60 mijë maska për të gjitha shkollat e kryeqytetit. Sot, Ministri i Arsimit, Ramë Likaj bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar disa shkolla në Prishtinë....
Lajme04 Shtator 2020
60 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Pejës. Dy nga këta pacientë, siç është bërë e ditur në një njoftim, janë në gjendje të rëndë dhe me respirator, shkruan lajmi.net....
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka humbur në apelin e një gjykate amerikane, përballjen me autorin dhe shtëpinë botuese të librit “Qentë e Luftës”, përfshi një kompani kinematografike të cilëve u kërkonte 60...
Lajme02 Shtator 2020
Manipulime të mëdha me çmime po ndodhin në tregun farmaceutik të Kosovës, përderisa pandemia COVID-19 ka goditur rëndë vendin, ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në rreth 14 mijë, përderisa  533 veta tashmë kanë vdekur...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se punëtorët e sektorit privat po kalojnë një fazë të dytë të pandemisë. “Një pandemi të tillë punëtorët e sektorit privat...
Lajme27 Gusht 2020
Mbi 60 mijë euro janë shpenzuar nga buxheti i Kosovës për të mbuluar shpenzimet e disa prej personave të intervistuar nga Prokuroria e Specializuar që funksionon në kuadër të Dhomave të Specializuara, e njohur si...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.