Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: 60 për qind e qytetarëve deklarojnë se niveli etik i deputetëve është i dobët

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Albert Krasniqi, Demokracia Plus ka reaguar pas incidentit që ndodhi sot në Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvendit në mes të deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje.

  Ngjarja ka ndodhur gjatë kohës kur po raportonte ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla.

  Me këtë rast Krasniqi tha se debati mes deputetëve në Parlament devijon shumë shpejtë.

  “Shumë shpejt devijon debati në Kuvend. Deputeti nis fjalimin me “i nderuari dhe shumë i respektuari deputet”, e pa i përfunduar as dy fjali, vazhdon me “rri qaty, mos fol” “.

  Sipas tij matjet e fundit të Institutit Demokratik tregojnë se 60 për qind e qytetarëve deklaruan se niveli i etikës tek deputetët është i dobët.

  “Nuk e di nëse deputetët i kanë parë matjet e fundit të opinionit publik të NDI Kosovo, por 60% e qytetarëve të anketuar kanë deklaruar se niveli i etikës së deputetëve aktual në Kuvendin e Kosovës nuk është i mirë/është i dobët”.

  “Deputetët i bëjnë mirë vetës por edhe neve, nëse tregojnë veç pak edukatë. Aq pak, se vetëm të mund t’i dëgjojmë. Duke bërtitur e fyer nuk ofrojnë asnjë argument për pretendimet e tyre. Përkundrazi!”.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.