×
 • Kronika
 • Kronika

  Kontrabandonin dru nga Serbia, arrestohen tre persona

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Tre persona, njëri ndër ta roje pylli janë arrestuar pasi dyshohet që kanë kontrabanduar lëndë drusore nga Serbia për në Kosovë, ndrësa pylltari kishte vulosur lëndët drurore.

  Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 14:00 në fshatin Lisockë, në Kamenicë.

  Siç thuhet në raport, kamioni së bashku me lëndët drurore janë konfiskuar dhe dërguar në Agjensionin e Pyjeve.

  “Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj  kosovarë, njëri roje pylli (pylltar), pasi që dyshohet se kanë kontrabanduar lëndë drusore nga Serbia për në R. Kosovës, ndera pylltari kishte vulosur (damkosur) lëndët drusore. Kamioni së bashku me lëndën drusore është konfiskuar dhe dërguar në Agjensionin e Pyjeve. Me vendim të prokurori, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ndaj të cilit kanë nisur hetimet për dhunë në familje pas denoncimit të gruas së tij, me të...
  Kronika18 Prill 2024
  72 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 21 prej tyre kanë qenë me të lënduar dhe 51...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një serb në Leshak, pasi i njëjti dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Kosovë. Policia ka njoftuar se me vendim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.