×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Konfirmohen 40 raste të reja me COVID-19 në Kinë, në Pekin edhe 27 të infektuar

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në Kinë janë konfirmuar 40 raste të reja me coronavirus, ku 27 prej tyre janë në Pekin, kanë bërë të ditur zyrtarë të ministrisë së Shëndetësisë në Kinë.

  Kështu numri i rasteve të reja në Pekin nga e premtja ka shkuar në 106, ku si pasojë e kësaj autoritetet lokale kanë vënë masa mbrojtëse që të luftohet dhe parandalohet vala e re e epidemisë që filloi në një treg.

  Gjithashtu kanë filluar testimet masive, kurse tregu që shet pemë dhe perime si dhe fruta deti është mbyllur për shkaqe sigurie për ta luftuar valën e dytë të mundshme.

  Ata që kanë pasur kontakt me rastet e konfirmuara nuk do t’ju lejohet të largohen nga qyteti, kurse janë anuluar edhe disa linja të trafikut urban.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Spanja ka hedhur poshtë propozimin francez për të dërguar trupa në Ukrainë dhe dëshiron që ndihma të kufizohet në dërgimin e më...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka arritur në Arabi Saudite. Ai ka thënë se aty do të bëjë një vizitë si pjesë...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryenegociatori i Serbisë në dialogun me Kosovën, Petar Petkoviq, theksoi se takimi i sotëm ishte i vështirë dhe shtoi se me praninë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Dogana e Kosovës ka konfiskuar 90 palë atlete, që dyshohet se janë të falsifikuara si “NIKE”, “ADIDAS” e “AIR JORDAN”. Siç njofton...
  Sport27 Shkurt 2024
  Klubi katalunas, Barcelona ende shpreson në titullin kampion në La Liga për sezonin 2024/25 dhe kështu i ka vendosur vetes një objektiv...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.