Gjuha:
×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Kaçanikut furnizohet me dru për dy dimra, jep tender afër 400 mijë €

  Fatlum Berisha
  5 ditë më parë

  Komuna e Kaçanikut ka blerë drutë për dy vjet e ardhshme.

  Ajo ka nënshkruar kontratë në vlerë 375 mijë euro me kompaninë “Dardani”.

  Atë e ka shpërblyer me tender, përmes procedurës së hapur, në të cilin aktivitet prokurimi kriter kryesor ishte çmimi më i ulët.

  Kontrata është publike kornizë që nënkupton se kompania që u zgjodh fituese, furnizimin me dru do ta bëjë sipas nevojës. Pra komuna do të paguajë për metrat e drunjve që djeg, raporton “Front Online”.

  Në aktivitetin e prokurimit morën pjesë dy kompani.

  “Aome” ofertoi me një çmim prej rreth 400 mijë eurove.

  Kurse operatori “Dardani” konkurroi me 375 mijë sosh, duke u shpallur edhe fitues.

  Komuna ka kërkuar afër 5 mijë metra kub dru.

  Peleti e druri kryesojnë si lëndë djegëse që komunat përdorin për ngrohje.

  Mbi 357 mijë euro komunës së Suharekës, i ka kushtuar blerja e drurit dhe peletit për shkolla, Qendra të Mjekësisë Familjare e institucione kulturore.

  Për mirëmbajtjen e ngrohjes qendrore, Ferizaj shpenzoi 12 mijë e 542 euro.

  Furnizimi me dru, komunës së populluar me shumicë serbe, Novobërdës, i kushtoi afro 59 mijë euro.

  Dimri që kaloi ishte paralajmëruar të jetë i vështirë për shkak të krizës energjetike dhe ngritjes së vazhdueshme të çmimeve për produktet bazike./Front Online/

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Tenderët09 Mars 2023
  Komuna e Prizrenit pritet të bëhet me sallë multifunksionale së shpejti. Ajo ka shpërblyer me tender 624 mijë euro kompaninë "ALBOSS" për...
  Tenderët26 Shkurt 2023
  Komuna e Prizrenit, e cila udhëhiqet nga Shaqir Totaj, do të japë mbi 700 mijë euro për ndërtimin e ujësjellësit dhe rezervuarit...
  Tenderët25 Shkurt 2023
  Ministria e Shëndetësisë, e cila udhëhiqet nga Arben Vitija, ka dhënë një tender në vlerë mbi 400 mijë euro. Ky dikaster ka...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-drejtori i Agjencisë kundër Korrupsion, Hasan Preteni ka thënë për Front Online se raporti i DASH-it është bazuar në fakte, pasi që sipas tij...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtari nga Shkodra, Luizi Ejlli ka arritur të tërheqë vëmendje të madhe që kur u bën pjesë e Big Brother VIP Albania....
  Vip21 Mars 2023
  Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për eksperiencat e tij me burgun. Por një tjetër banor...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin e Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç sa i përket marrëveshjes për normalizimin e...
  Vip21 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme21 Mars 2023
  Partia Socialdemokratike e Kosovës e ka gjuajtur me torte e milkshake zv.kryeministrin kosovar, Besnik Bislimi. Kjo si rezultat për t`i uruar, siç...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.