×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Fushë Kosovës i jep tender kompanisë me çmimin më të shtrenjtë (dokument)

  FrontOnline
  11 Mars 2020

  Komuna Fushë Kosovës i ka dhënë tender prej 832,100 euro kompanisë “C.I.K” nga Ferizaj, ndonëse oferta e kompanisë “Olive Medica” nga Prishtina ka qenë më e lirë për 133,550 euro.

   

  Kompania e cila ka ofertuar me çmimi më të lartë është shpërblyer me tender nga komuna e Fushë Kosovës, e cila që disa mandate drejtohet nga Burim Berisha nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

  Në dokumentet e siguruara nga “Front Online” shihet se në tenderin “Ofrimi i shërbimeve sociale, shëndetësore dhe të tjera në Komunën e Fushë-Kosovës” kanë aplikuar gjithsejtë tre kompani.

  Sipas dokumenteve kompania “C.I.K” nga Ferizaj, e cila është rekomanduar për kontratë nga kjo komunë pa ofertuar me 832,100 euro, kompania “Medina” nga Ferizaj ka aplikuar me 791,000 euro, deri sa kompania e tretë “Olive Medica” nga Prishtina ka ofertuar me 698,550 euro, raporton “Front Online”.

  Nëse ndonjëri nga Operatoret Ekonomik të pa kënaqur nuk ankohen në Autoritetin Kontraktues e në Organin Shqyrtues të Prokurimit, kontrata mes komunës së Operatorit Ekonomik fitues do të nënshkruhet 13.03.2020, raporton “Front Online” / Front Online /

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Sport21 Nëntor 2023
  Skënderaj, i  drejtuar nga Fadil Nura, sapo ka nënshkruar kontratën në vlerë rreth 600 mijë euro për rregullimin e tribunave të stadiumit...
  Tenderët14 Nëntor 2023
  Koorporata Energjetike e Kosovës -KEK ka shpërblyer me tender në vlerë mbi 200 mijë euro kompaninë Rojet e Nderit për sigurimin e...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të bëjë homazhë në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz në orën 18:30. “Kryeministri i...
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.