×
 • Lajme
 • Lajme

  Klinaku telefonohet nga Specialja: Më thanë se duhet të nënshkruaj diçka, unë se njoh këtë gjykatë

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Faton Klinaku, sekretar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se ka marrë një thirrje telefonike nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale.

  I njëjti madje ka thënë se s’ka pranuar të flas në ndonjë gjuhë tjetër, përveç gjuhës shqipe, derisa ajo çfarë ka arritur të kuptojë është se i kanë kërkuar të nënshkruaj diçka.

  “Më thirrën në telefon dhomat e specializuara të gjykatës speciale dhe më thanë ti flet gjermanisht por ju thashë po por nuk dua të flas, më thanë ti flet anglisht po thashë por nuk dua të flas. Më thirrni vetëm me përkthyes. Çka unë e kuptova, më thanë se duhet të nënshkruaj diçka.
  Ju e dini që ne nuk e njohim dhe kjo gjykatë speciale nuk ka më mandat”, shkruan Klinaku.

  Edhe avokati Tomë Gashi, ka njoftuar se Specialja i kanë kërkuar atij dhe Klinakut të lajmërohen në policinë e Eulex-it, por që asnjëri nga ta s’do t’i përgjigjen kësaj thirrjeje.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, ka thënë se nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për kërkesën që kanë paraqitur...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Profesori amerikan dhe njohësi i raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, Edward P. Joseph, ka thënë se qëndrimet dhe deklaratat e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Guvernatori i Bankës Qendrore, Ahmet Ismaili me bashkëpunëtorë ka takuar Drejtorin për marrëdhënie ndërkombëtare të Autoritetit britanik të Mbikëqyrjes Financiare (FCA), Ruairi...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka shkuar për ngushëllime tek familja e së ndjerës Liridona Ademaj. Abdixhiku vrasjen e saj e ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për dy raste grabitje dhe lëndim trupor. Siç thuhet në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar kandidatët për policë të rinj se “duhet të paraqiten me kohë” për mbajtjen e testit psikologjik dhe...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Mesatarisht një fëmijë vritet çdo 10 minuta në Gaza, tha një përfaqësues i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), duke e quajtur situatën...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kaderi ka biseduar me Blerandon për banorët. Blerando e ka pyetur Kaderin se “kush mendon se do të dali të premten?”. Sipas...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar katër emaile, prej të cilave tri e kanë pasë të bashkangjitur formularin për inicimin e kërkesës...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.