×
Etiketë: shqip
Lajme30 Shtator 2020
Faton Klinaku, sekretar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se ka marrë një thirrje telefonike nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale....
Lajme27 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i është kundërpërgjigjur ish-kryeministrit, Albin Kurti.Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme, akuzoi Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ka qenë...
Vip19 Shtator 2020
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, u lind e u rrit në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Për rreth katër vite ajo jetoi në Kosovë, ku familja e saj mori vendimin për t’u kthyer...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Dita e sotme është historike për nxënësit në Luginën e Preshevës.Sot do të bëhet shpërndarja e librave shqip nga Republika e Shqipërisë.Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Këshillit Shqiptar në Luginën e Preshevës...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar Marrëveshje ekonomike me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Më poshtë, gjeni të përkthyer në gjuhën shqipe Marrëveshjen e nënshkruar nga kryeministri i...
Lajme24 Korrik 2020
Rexhep Selimi i Lëvizjes Vetëvendosje ka pasur vetëm kritika në adresë të kryeministrit, Avdullah Hotit, sa i përket përfaqësimit në Bruksel në dialogun me Serbinë. Selimi ka thënë se Hoti atje ka shkuar pa agjendë...
Vip22 Korrik 2020
Rita Ora, është një nga këngëtaret më të famshme në botë. Kohën e karantinës ajo e kaloi duke u marrë me projekte të reja muzikore. Njëkohësisht duke publikuar për fansat dhe foto të shumta në...
Lajme21 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Eman Rrahmani, e ka komentuar emërimin e Skënder Hysenit, në pozitën e Koordinatorit të qeverisë së Kosovës për dialogun Kosovë-Serbi. Rrahmani tha në Edicionin Special në Klan Kosova, se nuk mund...
Lajme01 Korrik 2020
Kryetari i i Kuvendit të Odës Ekonomike të Kosovës Ruzhdi Kurtishaj, është takuar sot me ministrat e Turizmit të Kosovës dhe Shqipërisë, ku kanë biseduar rreth turizmit në kushtet e pandemisë COVID-19, shkruan Front Online....
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi bashkë me ministrin e Turizmit të Shqipërisë, Blendi Klosi, kanë hapur sezonin turistik të këtij viti nën moton "Pusho Shqip", që u mbajt në Shëngjin. Ministri Krasniqi i...
Lajme21 Qershor 2020
Alternativa Demokratike Shqiptare ka marrë katër ulëse në Parlament. Partia e presidentit Aleksandar Vuçiq, SNS, ka marrë 180 ulëse, SPS e Ivica Daçiqit 30 ulëse, ajo e ish-sportistit Aleksandar Shapiq 11 etj. Kjo sipas projeksioneve...
Vip20 Qershor 2020
Këngëtaret shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa, kanë qenë shkaktaret kryesore që Apple Music së fundi ka krijuar platformën muzikore, ‘Shqip Vibes’. Platforma përfshin edhe këngë nga Kosova dhe Shqipëria. ”Këngëtar me origjinnë shqiptare si...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.