×
 • Lajme
 • Lajme

  Deliu-Kodra: Parlamenti i Serbisë do të kumbojë shqip si asnjëherë më parë

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Alternativa Demokratike Shqiptare ka marrë katër ulëse në Parlament. Partia e presidentit Aleksandar Vuçiq, SNS, ka marrë 180 ulëse, SPS e Ivica Daçiqit 30 ulëse, ajo e ish-sportistit Aleksandar Shapiq 11 etj.

  Kjo sipas projeksioneve të para të Ispos dhe Cesid, të cilët thonë se në bazë të 44.1 për qind të mostrës së përpunuar, partia e presidentit aktual Aleksandar Vuçiq, SNS ka fituar 63.4 për qind.

  Këtij lajmi i është gëzuar deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se parlamenti i Serbisë do të kumbojë shqip.

  “Urime shqiptarëve të Luginës së Preshevës për fitoren e madhe. Tash e tutje do të kenë një zë të bashkuar katërfish të përforcuar! Parlamenti i Serbisë do të kumbojë shqip si asnjëherë më parë”, shkroi Deliu-Kodra.

  One Stop Shop i Petrol Company, një market ndryshe në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencën e sotme u pyet se si do të organizohet votimi të dielën në...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka treguar se bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, të mërkurën kanë...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja Vjosa Osmani është nderuar nga Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi me Çmimin e Evropës “për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.