Gjuha:
×
Etiketë: asnjëherë
Lajme30 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK). Por, vijat e kuqe...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu shpërndau sot në Facebook fotografi të luleve të bardha, që pasqyrojnë simbolikën e 1133 fëmijëve të vrarë gjatë kohës së luftës në Kosovë. Ajo thotë se këto...
Lajme07 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka deklaruar se e vërteta për marrëveshjen në Uashington nuk është ajo që është duke u raportuar në disa media, raporton Gazeta Express. Mustafa në Facebook ka thënë se formulimi...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka deklaruar sot se pavarësisht sfidave të mëdha përpara të Kosovës, partia që ai drejton ka ditur të sillet karshi interesave shtetërore. Gjatë takimit me strukturat...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
“Ne jemi të bindur se në zgjedhjet e 30 gushtit do t’ia arrijmë t’i fitojmë dy deputetë”, deklaroi Genci Nimanbegu në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, i cili së bashku me Nik Gjeloshaj kryesojnë...
Lajme09 Gusht 2020
Tash e dy dekada, banorët e fshatit të Karaçevës pothuajse janë lënë pas dore nga institucionet e Kosovës. Ndërkohë që janë pa vëmendje institucionale, "vizitorë" të shpeshtë në territorin e tyre kanë xhandarmërinë serbe. Selver...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Ndonëse në këtë periudhë pakkush mund të mendojë të bëjë investime, apo të realizojë blerje të mëdha, normat e interesit janë më të favorshme se asnjëherë tjetër. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë, norma mesatare...
Lajme12 Korrik 2020
Deputetja e Partisë Demokratike Besa Ismaili, ka komentuar shkuarjen në Hagë të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, ku do të intervistohet. Ismaili tha se çlirimtarët nuk u zbrapsën asnjëherë ndaj agresorit. “Çlirimtarët nuk u zbrapsën...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës,...
Lajme02 Korrik 2020
Ujësjellësi Rajonal Prishtina ka publikuar një apel për kursimin e ujit. Sipas këtij institucioni ka filluar shpërdorimi i ujit në mënyrë të pakontrolluar dhe si pasojë ka ankesa nga konsumatorët e pikave të larta furnizuese....
Lajme29 Qershor 2020
‪ Presidenti i vendit Hashim Thaçi është adresuar për qytetarë pas ngritjes së aktakuzë nga Prokuroi i Specializuar në Hagë ndaj tij, raporton Front Online. Ai ka thënë që në liri mund të ketë bërë...
Lajme26 Qershor 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë thirrje për unitet dhe gjakftohtësi në vend, pas aktakuzave për krime lufte ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli....
Lajme23 Qershor 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se takimi i Washingtonit është mjaft i rëndësishëm në rrugën e dialogut. “E para, unë pres spekulime të vazhdueshme deri në fillimin e takimit të shtunën, por...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.