×
Etiketë: klinaku
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka zbardhur bisedën e sotme telefonike me zyrtarët e Gjykatës Speciale. Këta të fundit kanë kontaktuar sot Klinakun, duke e pyetur nëse ai e njeh gjuhën gjermane apo atë angleze....
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku ka bërë të ditur sot se është ftuar nga Specialja. Megjithatë, ai ka thënë se nuk do t’i përgjigjet kësaj ftese, duke thënë se nuk ia njeh mandatin kësaj gjykate....
Lajme30 Shtator 2020
Faton Klinaku, sekretar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se ka marrë një thirrje telefonike nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale....
Lajme29 Shtator 2020
Sekretari dhe njëherit ushtruesi i detyrës së kreut të OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se materiali i radhës që do t’i vijë zyrave të tyre në formë të...
Lajme29 Shtator 2020
Sekretari i OVL të UÇK-së, Faton Klinaku, ka përgëzuar nënkryetarin e kësaj organizate për paraqitjen e parë para Gjykatës Speciale. Në Hagë ka përfunduar seanca e parë ndaj nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës...
Lajme28 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur lidhur me aksionin e EULEX’it në zyrat e veteranëve. Ai ka thënë se nuk ju kanë bërë thirrje qytetarëve që të...
Lajme25 Shtator 2020
Si pasojë e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradinaj nga njësitet speciale të Eulex-it, sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku do të jetë ushtrues detyre i kryetarit të veteranëve të...
Lajme25 Shtator 2020
Pas 8 orësh ka përfunduar bastisja e zyrave të OVL UÇK-së nga Eulex-i. Sekretari i kësaj organizate Faton Klinaku tha se zyrtarët e Eulex-it kanë marrë vetëm disa shtëpiza, ndërsa tha se në dokumentet që...
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së, Faton Klinaku, ka fyer rëndë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët po monitorojnë bastisjen e EULEX’it brenda zyrës së organizatës së veteranëve. Klinaku i revoltuar nga kërkesa e Policëve kosovarë për...
Lajme24 Shtator 2020
Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku, ka “kërcënuar” fizikisht në debat gazetarin Vehbi Kajtazi ku i ka kërkuar që të mos flasë rreth një çështje të Gjykatës...
Lajme08 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se hetuesit e Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, të cilët i kanë marrë disa kopje që janë...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se me dorëzimin e kërkesës së sotme në Kuvendin e Kosovës kërkojnë amandamentimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara. Ai tha se me plotësim-ndryshimin e ligjit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.