×
Etiketë: gjykatë
Lajme30 Shtator 2020
Faton Klinaku, sekretar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,përmes një postimi të bërë në FB ka njoftuar se ka marrë një thirrje telefonike nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale....
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka folur në seancën e parë ndaj tij në Gjykatën Speciale. Ai ka thënë se nuk e njeh këtë gjykatë, të cilën e ka quajtur me afat të...
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Kronika23 Shtator 2020
Mbrojtësi i të akuzuarit për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, Bajram Velija, avokati Orhan Rekathati ka propozuar që klientit të tij t’i bëhet ekzaminim psikiatrik. Një propozim të tillë avokati Rekathati e ka...
Lajme22 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka kritikuar edhe një herë punën e Gjykatës Speciale. Këtë herë ai i akuzon për joprofesionalizëm. I ftuar në emisionin Pressing në T7, Haradinaj...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Zbardhet dëshmia e Blerim Bizgjonit ditën e sotme para gjykatës së Pogradecit në Shqipëri, ku u njoh me masën e sigurisë "arrest me burg" 40 ditë. Ai akuzohet për abuzim seksual me një të mitur,...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Një pakistanez, i cili ishte duke u gjykuar për blasfemi, është qëlluar për vdekje brenda objektit të një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar. Nu kështë e qartë se si vrasësi në moshë të...
Lajme21 Korrik 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar ish-ministrit të Punëve të Jashtme Enver Hoxhajt pasi ky i fundit e quajti interferim politik vizitën e eurodeputetes në Gjykatën Speciale. Von Cramon...
Lajme21 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ), kanë reaguar pas vizitës së raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon në Hagë, një ditë pas intervistimit të presidentit, Hashim...
Lajme17 Korrik 2020
Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati, i cili me shumë qytetarë e bashkëluftëtarë ka dalë të presë udhëheqësin e UÇK-së e presidentin aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili është duke u kthyer nga...
Lajme17 Korrik 2020
Ditë më parë është bërë e ditur se janë bllokuar xhirollogaritë e kompanisë publike Telekomi i Kosovës. Sindikata e PTK’së përmes një njoftimi për media ka njoftuar se kanë kërkuar nga Gjykata në Prishtinë, që...
Lajme15 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi ka arritur në objektin e Gjykatës Speciale në ditën e tretë të intervistimit pranë Prokurorit Special. Thaçi ka arritur para pak minutash por nuk është prononcuar për media, ndërkaq një grumbull njerëzish,...
Lajme03 Korrik 2020
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore kundër Jeta Xharrës dhe Dajana Berishës pas padisë që është ushtruar ndaj tyre nga Astrit Istrefi, Burim Ejupi e Visar Azemi lidhur me një kontest...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.