Lajme

Gucati: Gjykata Speciale e Hagës, gjykatë e njëanshme

Gucati: Gjykata Speciale e Hagës, gjykatë e njëanshme
20:29 | 17 Korrik 2020

Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati, i cili me shumë qytetarë e bashkëluftëtarë ka dalë të presë udhëheqësin e UÇK-së e presidentin aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili është duke u kthyer nga Haga në Kosovë, përmes Shqipërisë.

Ai për RTK deklaroi se kjo gjykatë është raciste dhe e njëanshme.

Tutje ai shprehu besimin e tij dhe të gjithë bashkëluftëtarëve se edhe tani, sikur edhe në kohë lufte, do të dalin faqebardhë e fitimitarë, sikurse presidenti Thaçi e kryetari Veseli, ashtu edhe bashkëluftëtarë të tjerë, që janë në shënjestër të kësaj gjykate.

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera