×
 • Lajme
 • Lajme

  Gucati: Gjykata Speciale e Hagës, gjykatë e njëanshme

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati, i cili me shumë qytetarë e bashkëluftëtarë ka dalë të presë udhëheqësin e UÇK-së e presidentin aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili është duke u kthyer nga Haga në Kosovë, përmes Shqipërisë.

  Ai për RTK deklaroi se kjo gjykatë është raciste dhe e njëanshme.

  Tutje ai shprehu besimin e tij dhe të gjithë bashkëluftëtarëve se edhe tani, sikur edhe në kohë lufte, do të dalin faqebardhë e fitimitarë, sikurse presidenti Thaçi e kryetari Veseli, ashtu edhe bashkëluftëtarë të tjerë, që janë në shënjestër të kësaj gjykate.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.