Gjuha:
×
Etiketë: hagës
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Gjykata speciale për Libanin, e cila ka mbështetjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, njoftoi sot se nuk ka prova se udhëheqja e Hezbollahut ose e qeverisë Siriane të jetë e përfshirë në vrasjen e...
Lajme17 Korrik 2020
Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati, i cili me shumë qytetarë e bashkëluftëtarë ka dalë të presë udhëheqësin e UÇK-së e presidentin aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili është duke u kthyer nga...
Lajme17 Korrik 2020
Analisti kosovar dhe njohësi i zhvillimeve politike, Agon Maliqi, e ka cilësuar si shumë të çuditshëm faktin që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është intervistuar nga Prokuroria Speciale e Hagës vetëm pasi është lëshuar aktakuza....
Lajme29 Qershor 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar sot presidentin e vendit, Hashim Thaçin që sipas tij ka bërë pazare me fatin e shqiptarëve. Abazi në Facebook ka shkruar se për këtë arsye është rrëzuar edhe...
Lajme26 Qershor 2020
Analisti Bodo Weber ka thënë se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka dashur të parandalojë ndonjë pazar në negociatat e ndërmjetësuar nga Richard Grenell. Weber për Deutsche Welle tha se...
Lajme24 Qershor 2020
Ish zëdhënësi i Tribunalit të Hagës për Ish Jugosllavine dhe ish zv-Kryeminstri i Kosovës Dardan Gashi thotë se publikimi zyrtar i propozim aktakuzës është skandaloz dhe jashtë cdo praktike në drejtesinë ndërkombetare. Sipas tij, shihet...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.