Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Katër të arrestuar për fajde, u gjenden armë, drogë e para të gatshme

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Policia e Kosovës ka arrestuar 4 persona të dyshuar për fajde, raporton Front Online.

  Atyre, sipas policisë, u janë gjetur një sasi e konsiderueshme e armëve, drogës e parave të gatshme.

  Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

  “Njësia për hetimin e krimit të organizuar pas hetimeve të zhvilluara në bashkëpunim me prokurorin, kanë kontrolluar tri lokacione dhe kanë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë si dhe kanë konfiskuar shtatë armë AK 47, dy armë të gjata, tridhjetë e katër armë të vogla, tetë mijë e nëntëqind e tetëdhjete (8980) fishekë të cal. të ndryshme 2.580 gr. substance e dyshuar narkotike, e llojit Marihuanë, 1370 euro, 100 franga 20 pound, katër telefona celularë, pajisje për përpunimin e  armëve si dhe tyta të armëve. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thotë raporti i Policisë së Kosovës.

   

   

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Një objekt ka marrë flakë në qytetin e Pejës. Lidhur me rastin për Front Online ka folur edhe zëdhënësi i Policisë së...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës ka përkujtuar tre aktivistët e vrarë të Kosovës më 24 dhe 25 mars në vitin 1999 nga forcat serbe....
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar të premten në fshatin Loxhë të Pejës, pasi dyshohet se ka kanosur dy zyrtarë të KEDS-it, të cilët...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Vip25 Mars 2023
  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo...
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.