Gjuha:
×
Etiketë: gjenden
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Qindra gjurmë këmbësh të fosilizuara që thuhet se janë të vjetra 120 mijë vjet janë zbuluar në Arabinë Saudite dhe ato mund të dëshmojnë lëvizje njerëzore në rajon, sipas një studimi të ri në Science...
Kronika27 Shtator 2020
Një grua ka raportuar se derisa ishte duke punuar, ka pranuar një bankënotë prej 20 eurove e cila dyshohet se është e falsifikuar Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në Gjilan, njofton policia në...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Dhjetëra migrantë, përfshirë fëmijët, u gjetën të fshehur në një kamion frigorifer, njoftoi sot policia austriake.Në njoftim shkruan se 38 persona nga Siria, Iraku dhe Turqia, përfshirë gjashtë të mitur, u arrestuan javën e kaluar...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Kronika03 Shtator 2020
Autoritetet e Kosovës konfirmuan se gjatë gërmimeve në brendësi të hapësirës së varrezave të komunitetit mysliman në Mitrovicë të Veriut të enjten janë gjetur mbetjet mortore të së paku një personi, që dyshohet se është...
Kronika16 Gusht 2020
Një person është shoqëruar në stacionin policor në Prizren, pasi i janë gjetur para të falsifikuara Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Prizren, njofton policia në raportin 24 orësh. “Është shoqëruar në stacion...
Kronika30 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar 4 persona të dyshuar për fajde, raporton Front Online. Atyre, sipas policisë, u janë gjetur një sasi e konsiderueshme e armëve, drogës e parave të gatshme. Të dyshuarit janë dërguar...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Arkeologët izraelitë kanë zbuluar mbetjet e një kishe 1.300-vjeçare në Izraelin Verior, njoftoi Autoriteti i Antikiteteve në Izrael. Kisha u zbulua gjatë një gërmimi në Kfar Kama, në Galilenë e Poshtme, përpara ndërtimit të një...
Kronika27 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme me bazë të Urdhëresës se Gjykatës Themelore të Prizrenit njësiti i hetimeve të policisë në Suharekë së bashku me njësinë e hetimeve antidrogë kanë kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit Sh.K i...
Lajme20 Korrik 2020
Dy mjete shpërthyese janë gjetur mëngjesin e sotëm në Stacionin e Autobusëve në Pejë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi konfirmoi për Telegrafin se mjetet shpërthyese janë gjetur rreth orës...
Lajme03 Korrik 2020
Është gjendur një bombë e pashpërthyer në Pejë, përkatësisht në vendin e njohur si ‘Te Sharra”. Raportohet se bomba mund të jetë nga periudha e luftës së fundit në Kosovë, megjithatë ekipet përgjejgjëse kanë dalur...
Kronika03 Korrik 2020
Të enjten rreth orës 08:30 në fshatin Vitanoviç të Leposaviqit një gruaje kosovare i janë gjetur rreth 78 bimë të kultivuara narkotike të llojit kanabis. E njëjta është intervistuar dhe me venim të prokurorit është...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Pas hedhjes nga kati i 5-të i një 36-vjeçare, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet. Nënë e bijë janë gjetur të pajetë në banesën e tyre në Kombinat. Dyshohet se dyshja është...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.