×
Etiketë: Drogë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump sot ka kërkuar që kundërshtari i tij në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden të testohet për drogë përpara debatit që do të mbahet ditën e martë. Ai gjithashtu tha se dhe...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Policia e Gjirokastrës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotive". Specialistët e Seksisonit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të marra në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Nderim Markola, Durim Dervishi, Kliton Nanushi, Ergys Mëcuku janë katër personat që do të duhet të justifikojnë pasurinë e tyre me kërkesë të Operacionit Forca e Ligjit. Nderim Markola., banues në Tiranë, i dënuar për...
Kronika16 Shtator 2020
Janë arrestuar dy të dyshuar në Rashan të Mitrovicës, pasi që gjatë kontrollimit të veturës së tyre është gjetur 504.5 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë. Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka akuzuar edhe një herë kundërkandidatin demokrat, Joe Biden, për marrje droge. Në një intervistë për FoxNews të shtunën mbrëma, që e përcjell The Guardian, Trump e akuzoi Bidenin se...
Kronika31 Gusht 2020
Policia ka njoftuar se të dielën rreth orës 21:00, në rrugën “Hajrullah Zymi” në Fushë Kosovë, është arrestuar një person i dyshuari, pasi që gjatë kontrollimit të veturës së tij, i është gjetur dhe konfiskuar...
Kronika28 Gusht 2020
Është arrestuar një person në Prishtinë pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë dhe lokalet përcjellëse të tij në rrugën “Kukësi” i janë gjetur dhe konfiskuar 507 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë, një peshore digjitale,...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar pasi akuzohet për trafik droge. Guardia di Finanza e Varese-s arriti të sekuestronte sasinë e madhë të drogës që posedonte i riu. U bë i mundur sekuestrimi...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Florian Alimani nga fshati Gjoricë, me banim në Durrës, është shoferi që drejtonte kamionin që u kap me 200 kg drogë. Policia zbuloi se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Mbi 200 kg drogë janë sekuestruar nga policia ditën e sotme në doganën e Bllatës. Lënda narkotike e llojit kanabis sativa është gjetur në një kamion me logon e një mobilierie. Kamioni me targa AA...
Kronika30 Korrik 2020
Nga qendra e paraburgimit në Hajvali, është raportuar se tek i burgosuri mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar 1.8 gram substancë e dyshuar narkotike. Policia ka njoftuar se me vendim të prokurorit rasti ka shkuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.