Bota/Rajoni

Italia raporton sërish numër njëshifror të vdekjeve, sinjalizon mposhtjen e Covid-19

Italia raporton sërish numër njëshifror të vdekjeve, sinjalizon mposhtjen e Covid-19
17:24 | 06 Korrik 2020

Italia ka raportuar tetë vdekje nga koronavirusi përgjatë 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur të hënën Agjencia Civile e Mbrojtjes.

Kësisoj, numri i përgjithshëm i jetëve të humbura në vend ka shkuar në 34,869, sipas agjencisë.

Në anën tjetër, Gadishulli ka raportuar edhe 208 raste të reja të infektuara me virusin që po shkakton sëmundjen Covid-19.

Aktualisht, shteti evropian ka 14,709 raste aktive me virusin korona.

Shtretërit e njësive të kujdesit intenziv në spitalet italiane janë të zëna nga gjithsej 72 pacientë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera