×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Itali, numri i vdekjeve nga COVID-19 shkon në 35.028 persona

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 11 persona nga COVID-19, duke e çuar në 35.028 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga ky virus.

  Ministria e Shëndetësisë në Itali njoftoi se numri i rasteve aktive me COVID-19 në këtë shtet është është 12.456.

  Agjencia turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA), raporton se deri më tani, numri i të infektuarve me koronavirus në Itali është 243.967, me 233 raste të reja të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit.

  Numri i të shëruarve është rritur me 237 pacientë të tjerë të shëruar, duke shkuar në gjithsej 196.483. Që nga shpërthimi i pandemisë, Italia ka kryer 6.154.259 teste të dyshuara për COVID-19.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Zyrtarët turq, jordanezë dhe irakianë kanë thënë sot se Irani paralajmëroi SHBA-në 72 orë përpara se të niste sulmin e tij masiv...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, është i pari që flet në mbledhjen për Izraelin duke thënë se Lindja e Mesme...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Presidenti izraelit, Isaac Herzog ka thënë se Izraeli nuk po kërkon kërkon luftë pas sulmit të Iranit. Ai gjithashtu është shprehur se...
  Të tjera
  Lajme14 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot është takuar me deputetin kanadez, Rob Oliphant me të cilin kanë diskutuar për forcimin e marrëdhënieve...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shumica e kabinetit të luftës izraelite favorizon një përgjigje ndaj sulmit të mbrëmshëm nga Irani, por anëtarët janë të ndarë në shkallën...
  Lajme14 Prill 2024
  Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen e radhës së Këshillit të Përgjithshëm të saj. Kryetari i LVV-së njëherësh kryeministri Albin Kurt tha...
  Kronika14 Prill 2024
  Një veturë është përfshirë nga flakët sot në fshatin Gllarevë në magjistralen Pejë – Prishtinë. Këtë për Klankosova e bëri të ditur...
  Kronika14 Prill 2024
  Një aksident mes një veture dhe një motoçiklete ka ndodhur në rrugën Gjakovë-Pejë, nga ku ka mbetur i lënduar një person. Këtë ...
  Ekonomi14 Prill 2024
  Banorët e fshatit Shipitullë të Obiliqit po ankohen se KEK-u nuk ua ka kompensuar objektet nga të cilat duhet të largohen për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.