×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-zëdhënësi i Tribunalit të Hagës: Specialja me veprim skandaloz dhe jashtë çdo praktike të drejtësisë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ish zëdhënësi i Tribunalit të Hagës për Ish Jugosllavine dhe ish zv-Kryeminstri i Kosovës Dardan Gashi thotë se publikimi zyrtar i propozim aktakuzës është skandaloz dhe jashtë cdo praktike në drejtesinë ndërkombetare.

  Sipas tij, shihet qartë se publikimi ka ndodhur për të bllokuar proceset e arritjes së marrëveshjeve me Serbinë.

  Ai thotë se Gjykata duhet të merret me këto lëshime serioze të Prokurorisë.

  “Shihet qartë se publikimi ka ndodhur për të blllokuar proceset e arritjes së marrëveshjes me Serbinë. Vet gjuha e përdorur në kumtesën e Prokurit është ofenduese dhe skajmërisht e politizuar. Shpresoj që Gjykata do ta merr me seriozitet lëshimet serioze të Prokurorisë dhe prapavinë politike dhe të refuzojë një aktakuzë të tillë”, ka thënë Gashi.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.