×
Etiketë: drejtësisë
Lajme26 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë kreu i organizatës, Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht. Siç tregon avokati Gashi, dy drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës...
Lajme25 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara përmes një komunikate kanë bërë të ditur arsyet e arrestimin të kreut të OVL- UCK, Hysni Gucati. Në komunikatë thuhet se për të dyshuarin është lëshuar fletarrestim për vepra penale kundër administrimit...
Lajme25 Shtator 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pas bastisjeve dhe arrestimeve të sotme në OVL- UCK nga ana e EULEX-it. Thaçi ka thënë se asnjë i pandehur potencial nuk do t’i ikë drejtësisë, prandaj, nuk...
Lajme20 Shtator 2020
Ramush Haradinaj, kryetari i AAK-së ka komentuar rastin e dosjeve të Gjykatës Speciale Haradinaj përmes një postimi në facebook tha se padrejtësisht po krijohet përshtypja se Kosova është rreshtuar në anën e kundërt të drejtësisë.Ai...
Lajme16 Shtator 2020
Minsitri i Drejtësisë, Selim Selimi bëri të ditur se ekspertë nga Danimarka do të vijnë në Kosovë për shkëmbim të përvojave në fushën e drejtësisë. Përmes facebookut ministri Selimi tha se për këtë vizitë u...
Lajme15 Shtator 2020
Gjykata e Gjakovës dje e dënoi Pjetër Ndrecajn me 24 vjet e gjysmë burg për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij. Ndaj këtij vendimi, ankesë ka paralajmëruar avokati i palës së dëmtuar – vëllait...
Lajme12 Shtator 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti ka folur sonte për menaxhimin e pandemisë nga ana e qeverisë Hoti. Duke komentuar udhëheqjen e ministrisë së Shëndetësisë, Kurti ka thënë se ministri aktual, Armend Zemaj, nuk ka dashur...
Lajme12 Shtator 2020
Po vazhdojnë të dalin dy versione për atë se çfarë ka ndodhur me Marrëveshjen e Washingtonit në pikën për Ujmanin. Versioni i parë është i LDK’së kurse i dyti i AAK’së. Ende nuk dihet se...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi së bashku me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, gjatë qëndrimit të tyre në Uashington kanë takuar Bruce Swartz nga departamenti i Drejtësisë̈ së Shteteve të Bashkuara...
Lajme30 Gusht 2020
11 krisma prishën qetësinë e kryeqytetit 13 vjet më parë. Në në Prishtinë, prapa shpinës me armë zjarri u godit polici i Njësisë Speciale, Triumf Riza. Ish efektivi special i policisë, ishte qëlluar nga Arben...
Kronika22 Gusht 2020
Personat e dyshuar për zjarrvënien e shkaktuar muajin e kaluar në Babush të Ferizajt, dërgohen para organeve të drejtësisë Policia e Kosovës ka arritur t’i identifikojë dhe dërgojë para drejtësisë personat e dyshuar për zjarrvënien...
Lajme18 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, gjatë një vizite zyrtare në SHBA, ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesin e lartë nga Zyra për Marrëdhënie Ndërkombëtare (OIA) të Departamentit të Drejtësisë, Bruc Ohr, të cilin e...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ishte një humbje e madhe për sistemin e drejtësisë. Thaçi në Facebook ka shkruar se Selimaj me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.