×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi shkruan për vdekjen e kryeprokurorit Selimaj: Humbje e madhe për sistemin e drejtësisë

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ishte një humbje e madhe për sistemin e drejtësisë.

  Thaçi në Facebook ka shkruar se Selimaj me përkushtim të lartë i ka shërbyer Republikës së Kosovës.

  “Familjes Selimaj, bashkëpunëtorëve dhe miqve të z.Selimaj u shpreh ngushëllimet e mia më të thella”, ka shkruar presidenti.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Të tjera
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në...
  Sport08 Dhjetor 2023
  Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njoftoi këtë të premte se atletët rusë dhe bjellorusë do të mund të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.