×
Etiketë: praktikë
Front TV26 Shtator 2020
Deputetja e LVV-së: Ministri Zemaj po bën praktikë në shëndetësi Edhe pse numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë ka filluar të ulet, përmirësimi i gjendjes nuk po i atribuohet ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj....
Lifestyle16 Shtator 2020
Me ndryshimin e stinëve të parat që ndikohen janë flokët dhe lëkura. E sidomos fytyra duke qenë gjithnjë e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Ndyshimet e temperaturave nga i nxehti në të ftohtë apo anasjelltas...
Lifestyle23 Korrik 2020
Nëse keni plan të filloni një punë praktike tani, përgatituni për një përvojë më ndryshe nga ajo që parashikonit. Për shkak të pandemisë koronavirus, shumë programe të punës praktike tani aplikohen nga distanca. Sipas një...
Lajme09 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla është takuar me studentë gjatë vizitës së saj në Luginë të Preshevës. Haradinaj-Stublla ka thënë se nga takimi me ta ka kuptuar se sa shumë kanë...
Lajme25 Qershor 2020
Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando është takuar sot me ministrin e Arsimit dhe Shkencës (MASH), Ramë Likaj. Në një postim në Twitter, diplomati italian tha se ata diskutuan nismat praktike për fuqizimin e...
Lajme24 Qershor 2020
Ish zëdhënësi i Tribunalit të Hagës për Ish Jugosllavine dhe ish zv-Kryeminstri i Kosovës Dardan Gashi thotë se publikimi zyrtar i propozim aktakuzës është skandaloz dhe jashtë cdo praktike në drejtesinë ndërkombetare. Sipas tij, shihet...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.