×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  India shënon rekord të rasteve të reja me Covid-19 për të tetën ditë radhazi

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë e Indisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar 19,459 raste të koronavirusit, që është shifra ditore më e lartë që nga fillimi i pandemisë.

  Vetëm gjatë gjashtë ditëve të fundit, India i ka regjistruar më shumë se 100,000 të infektuar me koronavirus, shkruan “CNN”.

  Shifra e përgjithshme e të infektuarve në vatrën më të madhe të përhapjes në Azi ka shkuar në 548,318 persona, ndërsa numri i viktimave në 16,455, njoftoi kjo ministri.

  Për më tepër, më shumë se 320,000 persona në mesin e të infektuarve tashmë janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet.

  Sipas Këshillit Indian për Hulumtime Mjekësore, më shumë se tetë milionë njerëz deri më tani janë testuar për koronavirus në këtë shtet dhe vetëm të dielën testin e kanë bërë mbi 170,000 persona.

  India është në mesin e shteteve me numrin më të lartë të të infektuarve me koronavirus në mbarë botën, bashkë me Shtetet e Bashkuara dhe Brazilin.

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Numri i të vdekurve në haxh i këtij viti ka kaluar 1,000, tha një raport i AFP-së të enjten, më shumë se gjysma...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, gjatë ditës së sotme dhe të premten do të qëndrojë në Austri, ku do të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ish-deputeti i LDK-së, Shkumbin Gashi dhe Sylë Balaj janë liruar nga akuza për keqpërdorim me vota për zgjedhjet e shkurtit 2021. Sipas...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen më 26 qershor në Bruksel. Lajmin për takimin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.