×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti nis takimin me partitë në Qeveri, mungojnë PDK-ja e LVV-ja

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Ka nisur në Qeveri të Kosovës takimi i liderëve të disa partive politike në vend me kryeministrin e vendit, Avdullah Hotin.

  Hoti i ka ftuar liderët e të gjitha partive në takim për të diskutuar para 27 qershorit, kur Kosova dhe Serbia do të kthehen në tavolinë të bisedimeve, me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara.

  Mirëpo, Hotit pozitivisht nuk iu janë përgjigjur Kadri Veseli, lideri i PDK’së, dhe ish’kryeministri e shefi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

  Veseli dhe Kurti nuk pranuan që të marrin pjesë në takimin ku do të diskutohet për fazën e fundit të dialogut dhe takimin në Shtëpinë e Bardhë.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO-ja, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, kryesoi sot ceremoninë e ndërrimit të komandës së Komandës Rajonale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.