Lajme

Hoti nis takimin me partitë në Qeveri, mungojnë PDK-ja e LVV-ja

Hoti nis takimin me partitë në Qeveri, mungojnë PDK-ja e LVV-ja
11:22 | 18 Qershor 2020

Ka nisur në Qeveri të Kosovës takimi i liderëve të disa partive politike në vend me kryeministrin e vendit, Avdullah Hotin.

Hoti i ka ftuar liderët e të gjitha partive në takim për të diskutuar para 27 qershorit, kur Kosova dhe Serbia do të kthehen në tavolinë të bisedimeve, me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara.

Mirëpo, Hotit pozitivisht nuk iu janë përgjigjur Kadri Veseli, lideri i PDK’së, dhe ish’kryeministri e shefi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Veseli dhe Kurti nuk pranuan që të marrin pjesë në takimin ku do të diskutohet për fazën e fundit të dialogut dhe takimin në Shtëpinë e Bardhë.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera