×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Kjo ishte hera e fundit që xhandarmëria serbe futet në Kosovë

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar se hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë të Kamenicës në fillim të këtij muaji, nuk do të përsëritet më në të ardhmen, pasi për këtë ka marrë garanci dhe siguri nga NATO dhe KFOR-i.

  Ai në DebatPlus të TV Dukagjinit ka thënë se lidhur me këtë ka pasur bisedime me zyrtarët e lartë të NATO-s dhe KFOR-it, nga të cilët ka marrë garanci se nuk do të ketë hyrje të tjera të xhandarmërisë serbe brenda territorit të Kosovës.

  Hoti: Albin Kurti historikisht ka qenë në anën e gabuar

  “Jam i bindur se kjo ishte hera e fundit që xhandarmëria serbe është futur në territorin e Kosovës”, është shprehur Hoti.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani e ka emëruar Nita Shalën ambasadore të Kosovës në Itali. Osmani njoftoi se ish-ministrja e Drejtësisë do të jetë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë ka publikuar të hënën vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj. Në mësim e emrave që janë emëruar...
  Lajme15 Korrik 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka publikuar raportin e inspektimit të jashtëzakonshëm lidhur me “Vlerësimin e trajtimit dhe procedimit të rasteve të trafikimit...
  Të tjera
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Vip15 Korrik 2024
  Një prej ish-banoreve më të komentuara të “BBV3”, Rike Roçi, ka qenë mbrëmjen e sotme e ftuar në “Top Arena”. Ajo ka...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.