[wp-story]

Lajme

Haxhi Avdyli: Lajm i mirë që u hodh poshtë ideja e shkëmbimit të territoreve

Haxhi Avdyli: Lajm i mirë që u hodh poshtë ideja e shkëmbimit të territoreve
17:53 | 19 Qershor 2020

Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka kërkuar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi që të shpjegojë pse siç thotë ai, e ka promovuar idenë për shkëmbim me territore.

Në një shkrim në Facebook, Avdyli ka thënë se Thaçi duhet të tregojë se kush ka qenë iniciator i idesë për shkëmbim me territore.

Ai thotë se është lajm i mirë që ideja për shkëmbim me territore është hedhur poshtë nga lidershipi amerikan.

Shkrimi i plotë:

Tani që Grenell doli në Fox News dhe e pranoi që idea e shkëmbimit territorial ka egzistuar edhe ne qarqet më të larta në administratën amerikane, por në të njejten kohë ësht lajm i mir që kjo ide u hodh poshtë nga ai e lidershipi i Presidentit Trump, dhe mbeti si ide e një këshilltari kontarvers. Do të ishte mirë që tani edhe Hashim Thaqi t’ia shpjegoi popullit të Kosovës pse e promovoi këtë ide , pse e përkrahu dhe kush ishte iniciatori i kësaj ideje. Ishte ide e Boltonit , e Vuqiqit apo ishte ide e tij. Dhe duhet ta thotë qartë si Grenelli nese edhe ai tani e ka hedhur poshtë si ide.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera