×
 • Lajme
 • Lajme

  Haraqija: Jam me Thaçin në këto momente edhe pse e ka luftuar Rugovën

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Anëtari i LDK-së, Astrit Haraqija, është deklaruar pas dorëzimit të aktakuzës nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaç.

  Haraqija ka thënë se Thaçi ka qenë njeriu që e ka luftuar më së shumti Ibrahim Rugovën, por thotë se si shqiptar në këto momente është me Thaçin.

  “Sinqerisht s’kam dashtë të merrem me folklor si një pjesë, njeriun që ka luftuar zoti Thaçi më së shumti ka qenë Presidenti Rugova pas tij s’ka tjetër përveç meje deri 2006 kuptohet politikisht”.

  “Por këtë moment unë si shqiptarë jam Hashim Thaçi , a ka bo a s’ka bo jam i sigurt që se keni provuar lëkurën si unë , por bollë bre nuk është fer këtë kohē mi ra, i madhi fal , i madhi lëshon rrugë, kujt bre po ja bëjmë qefin për inate personale, ARMIKUT. Hera parë pas 2000 viteve jemi shtet…..”, ka shkruar Haraqija në rrjetin social Facebook.

  Thaçi sot në mbrëmje për herë të parë do të deklarohet para qytetarëve pas dorëzimit të aktakuzës nga e mërkura e kësaj jave.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, duke ka folur për kapacitetet, projektet dhe objektivat e FSK-së, theksoi se synimi final është anëtarësimi i...
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.