×
Etiketë: jam
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Vip26 Shtator 2020
“Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se nuk do të martoheshit kurrë?” më pyeti terapisti im. – Ndoshta do të vrisja veten! Heather Kenny, HuffPost U trondita menjëherë për vërtetësinë e asaj që...
Lajme22 Shtator 2020
Ardhja e delegacionit të Qeverisë së SHBA-së në Kosovë, për më pak se tri javë pas nënshkrimit të marrëveshjes së Uashingtonit, po shihet si diçka që nuk është parë asnjëherë deri më tash nga kryetari...
Lajme22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëshit të fundit në Kosovë nuk ka pasur asnjë të vdekur nga koronavirus. Kryeministri i vendit,  Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ky lajm na gëzon të...
Lajme22 Shtator 2020
Zafir Berisha, i emëruar rishtas Koordinator Nacional për Siguri Kibernetike dhe Koordinator për Menaxhim të Emergjencave, ka ironizuar pasi është pyetur për specifikat që posedon për të ushtruar këto detyra. “Jam i gjatë 1.83 metra....
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka komentuar raportimin për dorëheqjen e prokurorit të Gjykatë Speciale, Kwai Hong Ip. Sipas tij, kjo është një sukses për Republikën. “Ne e llogarisim sukses. Jam shumë i lumtur që...
Lajme09 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka konfirmuar se është ftuar nga Policia e Kosovës për t’u intervistuar në cilësinë e dëshmitarit lidhur me vizitën për të cilën presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, akuzonte...
Sport07 Shtator 2020
Para pak minutash në mediet tona qarkulloi një lajm kinse kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19. Mirëpo, në një bisedë me lajmi.net, Ademi e ka demantuar këtë...
Lajme04 Shtator 2020
Në lidhje me takimin e djeshëm në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, është deklaruar sërish emisari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell. Grenell me anë të një postimi në Twitter, ka thënë...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së Donald Trump hodhi poshtë të martën spekulimet se ai pësoi një sulm të lehtë në tru nëntorin e kaluar kur u shtrua në spital. Vizita e befasishme e presidentit në spitalin ushtarak...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, thotë se ka gjithmonë një arsye për të festuar fituesin, por kjo festë gjithmonë nënkupton një qëndrim të civilizuar ndaj qytetarëve të tjerë. Ai shtoi se, jo vetëm...
Lajme24 Gusht 2020
Pse Ramush Haradinaj nuk u inkuadrua në PDK pas luftës por krijoi partinë e vet? Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thotë se “nuk kam dashtë me i ndihmu ndarjes së mëtejme të shqiptarëve...
Lajme18 Gusht 2020
Kardiologu nga Gjilani Dr. Besim Guda ka bërë një shkrim nga karantina pasi është infektuar me Covid-19. Gura ka thënë se shkrimi i tij është një tregim letrar dhe nuk ka të bëj asgjë me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.