Lajme

Hamza: PDK do t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare financiare nesër

Hamza: PDK do t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare financiare nesër
17:43 | 08 Korrik 2020

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka thënë se në seancën e nesërme të Kuvendit do të votojnë të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare financiare.

“PDK është opozitë e qeverisë mirëpo kemi deklaru dhe iqëndrojmë atij se nuk jemi opozitë e shettit dhe interest të qytetarëve. Kemi disktuuar brenda strukturave, kemi vendosur ti pëkrahim dhe votojmë të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dinaniare në seancën e radhës”.

“Ne nesër do ti përkrahim dhe do japim votën tonë këtyre marrëveshjeve”.

Kujtojmë se në seancën e kaluar ishte PDK dhe VV të cilat nuk votuan pro këtyre marrëveshjeve.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera