×
Etiketë: PDK
Lajme01 Tetor 2020
PDK: Për zgjedhjen e presidentit do të flasim kur të vijë koha Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për 100-ditëshin e Qeverisë Hoti,...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku ka paralajmëruar se nëse PDK bëhet pjesë e pushtetit nëse e merr postin e presidentit ose të kryeministrit. Ai në Debat të RTK-së tha se PDK...
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismajli, ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës mocionin për interpelancë me kryeministrin lidhur me përgjegjësitë në raport me zhvillimet në procesin e dialogut në Bruksel dhe punën e...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi, sot iu është dorëzuar organeve të drejtësisë dhe do të shkojë në vuajtje të dënimit për një vit e tre muaj për shkak se mashtroi me...
Lajme28 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Pas situatës së rënduar ekonomike...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kanë kundërshtuar krijimin e Gjykatës Speciale. Ka cituar Thaçin i cili kishte thënë se kush nuk e voton Specialen është tradhtarë. “Thaçi bashkë me udhëehqësit e LDK’së...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka akuzuar LDK’në dhe PDK’në se po u frikësohen zgjedhjeve të reja në nivel të Kosovës por edhe nëpër komuna. Ka thënë se fakt për këtë është edhe mungesa e...
Lajme26 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e masakrës në Abri të Epërme, Partia Demokratike e Kosovës ka përkujtuar 23 martirët e familjes Deliu. Sipas këtij subjekti politik, Kosova nuk do të rresht asnjëherë duke kërkuar drejtësi për të...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e OVL të UÇK-së. Ai ka thënë se këto pamje e rikthejnë një kohë të padëshiruar...
Lajme24 Shtator 2020
Bekim Haxhiu, deputeti nga radhët e PDK-së, ka folur rreth asaj se a do t’i bashkohet kjo parti koalicionit që është tani në Qeverinë e vendit. “PDK do të jetë aty ku do partia dhe...
Lajme17 Shtator 2020
Zëdhënësi për media i PDK-së, Avni Bytyqi, ka theksuar se PDK-ja është e indinjuar mbi qasjen e Kryeministrit Hoti dhe koalicionit qeverisës për të adresuar drejtë problemin e krizës ekonomike në vend. Megjithëse dështoi që...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së Sejdi Hoxha ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij lidhur me takimin e Washingtonit ku Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshje ekonomike me SHBA-në. Hoxha në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.