×
 • Lajme
 • Lajme

  Hamza i drejtohet VV-së: Rritet, qysh s`rritet numri i rasteve me COVID-19 kur mbani tubime në kohë pandemie

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Është duke u mbajtur seanca e Kuvendit.

  Fjalën e ka marrë shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza.

  Ky i është drejtuar deputetëve të VV-së.

  U ka thënë se rritja e numrit të rasteve me COVID-19 është normale kur mbahen tubime në kohë pandemie.

  “PDK-ja i ka procedu procedurat ligjore shume ma heret sesa u prezantuan pakot. I keni votuar disa marrëveshje, votoni prapë, kush po ju nal, u rrit numri i rasteve, qysh s`rritet numri i infektimeve, t`u mbajt tubime nw kohe pandemie, rritet, rritet”, tha ai.

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Të tjera
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ekspertë të fushës po deklarohen se çështja e dinarit serb është zgjidhur në vitin 2002. Por, se ndoshta kjo po bëhet vetëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.