×
Etiketë: pandemie
Lajme21 Shtator 2020
Të hënën, në Gjykatën Themelore në Pejë, është deklaruar i pafajshëm i akuzuari për veprën penale ‘‘për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore sipas epidemisë’’, Ergjan Belegu. Ai akuzohet se në kohë të pandemisë kishe organizuar dasmë....
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Lajme10 Shtator 2020
Gjendja e krijuar në vend si pasojë e pandemisë Covid 19, ka rënduar shumë sektorin privat të vendit. Kësisoj, shumë biznese po detyrohen të reduktojnë numrin e punëtorëve brenda kompanive. Punëtorë, këta në të cilët...
Kronika07 Shtator 2020
Edhe pse në kohë pandemie dhe me vendim të Qeverisë janë të ndaluara, një aheng familjar është mbajtur dje në fshatin Llukafc i Begut në Istog. Në këtë rast ka intervenuar Policia, ku ka arrestuar...
Lajme04 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Kosovës (PK), Rashit Qalaj ka thënë se policët kudo në botë e kanë një detyrë, ta mbrojnë popullin e vet. Qalaj në ceremoninë që po mbahet për nder të...
Lajme02 Shtator 2020
Në kohë të pandemisë, kur higjiena është thelbësore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, disa lagje të Prishtinës ka javë të tëra që po mbesin pa ujë deri në 18 orë në ditë. Në “Bregun...
Lajme29 Gusht 2020
Që nga fillimi i pandemisë, zyrtarët policorë shihen në çdo cep. Madje edhe orari për ta është zgjatur për 12 orë. Pavarëisht kësaj, gatishmëria e tyre për të menaxhuar situatën në terren ishte e mjaftueshme....
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Vau i Dejës/Shkodër – Pronari i një restoranti është ndëshkuar me 3.000.000 lekë gjobë për shkak se në ambientin e restorantit të tij ishte organizuar një ceremoni festive në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Jemi në prag të një pandemie mbarëkombëtare”, tha drejtori i përgjithshëm i Qendrave koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Jung Eun-Kyeong tha se “rastet e reja po rriten në të 17 rajonet” në mbarë...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetit Shala foli edhe për mocionin e ngritur nga Lëvizja Vetëvendosjes për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”. Ai tha se edhepse Qeveria “Hoti”, është e paaftë për të menaxhuar, nuk e përkrahin në këtë kohë mocionin...
Ekonomi13 Gusht 2020
Pavarësisht problemeve të shumta që janë shfaqur si pasojë e pandemisë COVID-19, por edhe numrit shumë të madh të automjeteve të paregjistruara të cilat janë duke shkaktuar aksidente në vazhdimësi, kompanitë e sigurimeve kanë arritur...
Lajme11 Gusht 2020
Deputeti i AKR’së, Behgjet Pacolli, është shprehur i pakënaqur që deklarimi i pasurisë së tij po qarkullon nëpër medie. Ai thotë se në kohë pandemie dhe krize financiare nuk na duhet të tregojmë se çfarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.