Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Shala: Nuk e përkrahim mocionin e Vetëvendosjes në kohë pandemie

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Deputetit Shala foli edhe për mocionin e ngritur nga Lëvizja Vetëvendosjes për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”.

  Ai tha se edhepse Qeveria “Hoti”, është e paaftë për të menaxhuar, nuk e përkrahin në këtë kohë mocionin e Vetëvendosjes.

  “Në këtë relacion, ne kemi një qëndrim të saktë të strukturave të PDK-së, për shkak të situatës të pandemisë nuk ka asnjë lloj logjike as sociale as shkencore e as institucionale që ne në këtë moment të rrëzojmë një Qeveri sado e brishtë, sado e paaftë për të menaxhuar, pra ne jemi që ta kalojmë këtë situatë edhe me këtë paaftësi menaxhuese të situatës dhe ne ta gjejmë një moment më të përshtatshëm që qytetari jonë të kenë mundësi lirshëm të votojnë dhe të dalin pa stresin e ngarkesës për infeksione”, tha ai për Front Online.

  Deputeti i PDK-së e godet AAK-në: Jeni të vegjël për të udhëhequr me Presidencën

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.