Lajme

Grenell i përgjigjet kryeministrit Hotit për anulimin e takimit të 27 qershorit

Grenell i përgjigjet kryeministrit Hotit për anulimin e takimit të 27 qershorit
16:12 | 25 Qershor 2020

Emisari Special i Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi ka thënë se mirëpret vendimin e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti për të mos udhëtuar drejt Uashingtonit pas zhvillimeve të fundit në Kosovë.

Grenell, në një postim në Twitter ka thënë se se e mirëkuptojnë vendimin e Hotit, dhe se po punojnë për të caktuar datën e re të takimit.

Ai ka thënë se data e takimit të ri to të caktohet së shpejti.

“Faleminderit, Kryeministri Hoti. Ne e kuptojmë vendimin tuaj dhe mezi presim të ri-caktojmë takimin  e ri së shpejti”, ka shkruar Grenell.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera